Forumi Evolucion

Koha...jepni konceptin tuaj per te

Shko poshtë

Koha...jepni konceptin tuaj per te

Mesazh nga Sennia prej Thu Mar 11, 2010 8:21 pm

Nuk mund te kemi asnjehere nje mardhenie te lire me kohen, koha eshte ajo qe arrin kufinjte me te larget te njerezores. ky eshte edhe misioni i saj, shkrihet me shpejtesine dhe hapesiren kurse ne na le vetem me te shkuaren, historine..

cili eshte koncepti juaj per kohen?

[b]
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Koha...jepni konceptin tuaj per te

Mesazh nga juna prej Thu Mar 11, 2010 10:10 pm

Pervoja e perditshme tregon se te gjitha fenoment rrjedhin ne kohe. Vetia themelore e kohes eshte pakthyeshmeria e saj. Nqs ne hapesire mund te kthehemi edhe mbrapa,eshte e pamundur qe ta kthejme kohen mbrapa. Koha i imponon cdo njeriu ritmin e vet-une jam i paafte ta ndryshoj te kaluaren edhe pse mund te jete e papelqyeshme.

Nuk kam kohe te humb kohe.
avatar
juna
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 51
Reputation : 0
Anmeldedatum : 24/11/2009
Ort : Albania

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Koha...jepni konceptin tuaj per te

Mesazh nga Sennia prej Thu Apr 08, 2010 3:08 pm

eshte armikja jone me e pamposhtur...
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Koha...jepni konceptin tuaj per te

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi