Forumi Evolucion

Ngjarje te cuditshme

Shko poshtë

Ngjarje te cuditshme

Mesazh nga Sennia prej Thu Mar 11, 2010 4:12 pm

Historitë e pabesueshme që kanë ndodhur në jetën reale

Ngjarjet e cuditshme nuk ndodhin vetëm nëpër filma. Ato ndodhin dhe në jetën reale dhe duken thuajse të pabesueshme.


Bletët që shkojnë në varrim

Margaret Bell jetonte në Shropshajer, Angli, ndërkohë që mbante bletë në një vend rreth 14 kilometra larg shtëpisë së saj. Ajo vdiq në qershor të vitit 1994. Menjëherë pas funeralit të saj personat e pranishëm u habitën, kur panë qindra bletë që erdhën e qëndruan sipër shtëpisë saj, ku ajo kishte jetuar për 26 vjet. Bletët qëndruan për rreth një orë të bashkuara aty dhe shtypi i asaj kohe shfaqi fotot e ngjarjes së çuditshme.

Aksidenti fantazmë

Më 11 dhjetor 2002 dy motoristë i telefonuan policisë për të raportuar se kishin parë një makinë që devijonte nga rruga. Një kërkim i hollësishëm zbuloi një makinë të fshehur nën një gëmushë dhe shoferin e vdekur. Rezultoi se aksidenti kishte ndodhur para pesë muajsh përpara se dy motoristët të kishin parë skenë. Shoferi Christopher Chandler ishte raportuar si i humbur më parë nga i vëllai.

Shpella enigmatike

Një shpellë në formë të parregullt u zbulua në nj fermë të largët në Uashington, në tetor të vitit 1984. Ajo nuk kishte qenë aty një muaj më parë. Gërmimi i tokës dhe heqja e gurëve zbuluan një plis bari gjigand. Dukej sikur ai ishte prerë dhe vendosur aty, vetëm se rrënjët ishin akoma aty. Nuk u mor vesh asnjëherë se si kishte mbërritur ai plis bari gjigand aty duke qenë se s’kishte shenja makine apo gjurmë të tjera.

Zbulimi i hotelit

Në vitin 1953, reporteri televiziv Irv Kupcinet ishte në Londër për të kurorëzimin e Elizabetës II. Në një prej sirtarëve të dhomës së tij në hotelin “Savoy” ai gjeti disa objekte që i përkisnin personit me emrin Harry Hannin. Hannin, një yll basketbolli ishte mik i Kupcinet. Dy ditë më vonë, Kupcinet mori një letër nga Hannin, i cili i shkruante se kur kishte qëndruar në hotelin “Meurice” në Paris kishte gjetur në një sirtar një kravatë me emrin e Kupcinet mbi të.

Taksia

Në vitin 1975 një person po ecte me motoçikletë në Bermuda, kur u përplas nga një taksi dhe humbi jetën. Ngjarja do të përsëritej një vit më vonë fatkeqësisht. Vëllai i këtij personi humbi jetën në të njëjtën mënyrë. Në fakt ai po udhëtonte me të njëjtën motoçikletë. Dhe ngjarja bëhet akoma më e çuditshme pasi ishte i njëjti shofer taksie që kishte aksidentuar të vëllain e viktimës së radhës dhe në taksi ndodhej i njëjti pasagjer që ishte herën e parë.

Hakmarrja

Në vitin 1883, Henry Ziegland u nda nga e dashura e tij, e cila si pasojë e tronditjes kreu vetëvrasje. Vëllai i saj e ndoqi pas Ziegland dhe i qëlloi me armë zjarri. Duke menduar se e kishte vrarë ai kreu menjëherë vetëvrasje. Në fakt, Ziegland nuk vdiq pasi plumbi i lëndoi fytyrën dhe shkoi e u ngul në një pemë. Vite më vonë, Ziegland vendosi të priste pemën, ku ishte plumbi. Ngaqë pema ishte e madhi ai vendosi dinamit, por gjatë shpërthimit plumbi doli nga trungu dhe e goditi Ziegland në kokë.

Binjakët

Vëllezërit binjakë, Jim Lewis dhe Jim Springer u ndanë që në lindje dhe u adoptuan nga familje të ndryshme. Të dyja familjet ua vunë emrat James. Dy djemtë u rritën pa e njohur njëri-tjetrin, por të dy u morën me zdrukthëtari dhe të dy u martuan me gra që quheshin Linda. Të dy sollën në jetë djem dhe njëri e quajti James Alan të birin, ndërsa tjetri James Allan. Binjakët gjithashtu u divorcuan dhe u martuan me gra të tjera, të dyja të quajtura Betty. Dhe të dy kishin nga një qen me emrin Toy.

Murgu misterioz

Në shekullin e 19-të në Austri, një piktor i quajtur Joseph Aigner tentoi disa herë të vetëvritej. Herën e parë, kur ishte 18-vjeç, një murg i quajtur Capuchin e pengoi, krejt rastësisht. Sërish në moshën 22-vjeçare, i njëjti murg e pengoi të varte veten. Tetë vite më vonë ai u dënua për aktivitet politik, por i njëjti murg ndërhyri për ta shpëtuar. Në moshën 68-vjeçare, Aigner arriti të vriste veten dhe murgu misterioz ishte ai që kreu ceremoninë mortore. 10. La Mancha Negro

Vdekja e binjakëve

Në vitin 2002, dy vëllezër binjakë në moshën 70-vjeçar vdiqën brenda disa orëve njëri pas tjetrit, në dy aksidente të ndryshme në të njëjtën rrugë në veri të Finlandës. Binjaku i parë vdiq kur u godit nga një kamion teksa po ecte me biçikletë në Rahe, 600 kilometra në veri të Helsinkit. Ai vdiq 1.5 kilometra nga vendi, ku u aksidentua vëllai tij. “Kjo është një koincidencë historike, pasi në këtë rrugë madje nuk ndodhin aksidente shpesh”, u shpreh në atë kohë oficerja e policisë, Marja-Leena Huhtala.

Fat në poker

Në vitin 1858, Robert Fallon u vra në shenjë hakmarrje nga ata, me të cilët luante poker. Sipas tyre Fallon kishte fituar 600 dollarë në poker pasi kishte bërë me hile. Ato u detyruan të gjenin një njeri tjetër të luante në vend të Fallon. Brenda disa orësh personi i ri kishte bërë 2200 dollarë nga 600 dollarët e Fallon. Në atë kohë mbërriti policia, e cila i kërkoi të riut që ti kthente familjes së Fallon 600 dollarët dhe në atë çast rezultoi se ai ishte vetë djali i Fallon, i cili s’e kishte parë të atin prej 7 vitesh.
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ngjarje te cuditshme

Mesazh nga Vizioner prej Wed Jul 21, 2010 7:14 pm

Nje cift me ngjyre, ka lindur femijen extrem te bardhe!!!!!!!!!!!Beby Nmachi, i cuditi te dy prinderit, me prejardhje nga Nigeria, kur doli ne jete!!!Beby eshte shume i buker,- thote e ema, per ne ska rendesi ngjyra!

Sigurisht qe eshte femija im,- thote i jati. Une nuk dyshoj ne besnikerine e gruas. Edhe nqse do t'me kishte tradhetuar, sdo dilte kurrre femija kaq i bardhe!

Expertet jane akoma te cuditur nga ky efekt-Beby, si eshte e mundzr kaq i bardhe!!! Sepse, ne familien e Ciftit nuk ka as dhe nje te afert( kusherinj etj.) qe te kishte te pakten nje Gen te bardhe!!!!! Aq me shume qe te Nigerianet, ky fenomen ska ndodhur asnjehere!
Fenomene te tilla kane ndodhur, por ne fis ka qene njeri i "trazuar" ne ngjyre, kurse ne kete rast, jo!
--------

I uroj bebyt te rritet i shendetshem, dhe mbi te gjitha pa pasoja psikike ne moshe te rritur! Pasoja qe mund ti vijne kur te shikoje prinderit me ngjyre dhe vete shume i bardhe!!!

Baby Ciaaaao


Edituar për herë të fundit nga Vizioner në Wed Jul 21, 2010 11:48 pm, edituar 1 herë gjithsej

_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ngjarje te cuditshme

Mesazh nga Lilly prej Wed Jul 21, 2010 8:01 pm

E lexova edhe une kete lajm,vertet cudi..

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ngjarje te cuditshme

Mesazh nga Sennia prej Tue Jul 27, 2010 5:43 pm

edhe pyetja e madhe qe bejne te tere: a ia kane bere analizat e ADN femijes? :geek:

por derisa eshte bere publike masivisht, do te jene te sigurt per kete....atehere mbetet vertet nje ngjarje e cuditshme duke thyer ligjet e gjenetikes...Pra cdo gje eshte e mundur...natyra e hedh shkencen posht kur te doje!
avatar
Sennia
Moderator
Moderator

Anzahl der Beiträge : 852
Reputation : 4
Anmeldedatum : 09/03/2010
Alter : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ngjarje te cuditshme

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi