Forumi Evolucion

Si ju duket juve?

Shko poshtë

Si ju duket juve?

Mesazh nga Vizioner prej Sun Feb 21, 2010 3:59 pm

Fasadat e Tiranës - ShqiperiseSic e dini dhe keni pare, Tirana ne vecanti eshte e "ngjyrosur"! Fasadat e shume pallateve jane bere me nuanca e ngjyra te ndryshme (si fotoja me lart)!
Si ju duken juve keto? Ju vrasin syrin apo kane bukuri?
Jane disa te eksagjiruara?
Jepni dhe ju shembuj me Foto, si per ato qe ju duken te bukura dhe per ato qe mendoni se nuk pershtaten!
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si ju duket juve?

Mesazh nga ely prej Tue May 25, 2010 2:07 am

kjo eshte e bukur sa inat qe skam asnje foto,te pallatit ku rri une per turp poshte ballkonit kam nje trekendesh te zi dhe i gjithi tjetri eshte i kuq.... poshte ballkonit dmth komshiu ka nje stish jeshile me nje romb te zi, fasada e pallatit duket sikur eshte aren per cirk.......
maledeto ky artist rama qe studjoj arte moderrne mire qe ska bere karikatura thuaj......
ah- harrova dicka nga pershkrimi i pallatit ku jetoja une: ne mes trekendeshit esht nje tip pa forme e bardhe ( sepse ka ren savaja.....me pare qe te vendoste keto ngjyra mund edhe ti permiresonte pse jo si e gjith bota me shpenzimet e banuesit ,por dicka te bukur jo siq i ka bere.... te them te drejten mua sme pelqen fare) pak me pasht ne rrugen e kavajes ku eshte ura eshte nje pallat me shigjeta ai eshte maximumi i artit-hahahah-po nje tjeter si fusha e shahut......taman kryeqytet arti le te themi qe tirana eshte nje ekspozit kujt si pelqen sesht artist----!!!!!pffff
avatar
ely
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 239
Reputation : 6
Anmeldedatum : 31/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si ju duket juve?

Mesazh nga Eria prej Tue May 25, 2010 11:11 am

Uaaaaaaaaaaaaaaa Ely se vetem per pallatin me shigjeta u futa te shkruaj...Eshte e vetmja gje qe mbaj mend si adrese ne Tirane,se emerret fugonat per ne Fier aty :D...Dhe para 5 vjetesh e kam bere shpesh ate rruge...dhe mekesha sa here e shihja...
Tani pallatet duket cik,larushe...po me mire me ngjyre se pa te fare :D

_________________
Nje dite qe bosh vjen dhe une nuk jam me ty..nje dite qe koha s kthen...dhe une te dua ty....per mua je ti.....nuk ka me tjeter veeend...jooooo
avatar
Eria
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 430
Reputation : 4
Anmeldedatum : 14/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si ju duket juve?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi