Forumi Evolucion

Ti do mbetesh shpirti im binjak ...

Shko poshtë

Ti do mbetesh shpirti im binjak ...

Mesazh nga shpirti binjak prej Fri Feb 12, 2010 11:18 pm

TI JE

Ti je kaq larg sa fytyren dot me sta imagjinoj.
Ti je kaq larg sa do as ne enderr me ste shikoj.
Ti je kaq larg sa malli me cmend me sfilit me derrmon.
Ti je kaq larg sa smund te prek te puth , te perqafoj.
Ti je kaq larg dhe prane njekohesisht
Me ben te vuaj te cmendem kjo largesi
Me ben te qaj akoma per ty kjo dashuri
Me ben te mendoj se …
Ti je afer per dike tjeter tani por
Sdo jesh kurre per mua dhe syte e mi


Edituar për herë të fundit nga shpirti binjak në Fri Feb 12, 2010 11:19 pm, edituar 1 herë gjithsej
avatar
shpirti binjak
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 60
Reputation : 0
Anmeldedatum : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ti do mbetesh shpirti im binjak ...

Mesazh nga shpirti binjak prej Fri Feb 12, 2010 11:19 pm

Te dua

Te dua –peshperis ngadale dhe floket ti ledhatoj
Te dua –te peshperis dhe fort rreth meje te shtrengoj
Te dua –te peshperis dhe te puth me mall
Te dua te dua ...dhe pse e vetme ne kete krevat jam .
avatar
shpirti binjak
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 60
Reputation : 0
Anmeldedatum : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ti do mbetesh shpirti im binjak ...

Mesazh nga Lilly prej Sat Feb 13, 2010 2:58 am

shpirti binjak,urime per temen dhe poezite e ndjera
Bravo
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ti do mbetesh shpirti im binjak ...

Mesazh nga shpirti binjak prej Sat Feb 13, 2010 2:22 pm

Te jap

Do te jepja dite nga kjo dite qe po lind
Qe syte e tu te trishtuar te ndricoj
Do te jap freskine e flladit te mengjezit
Qe zemren tende te lenduar te ledhatoj
Do te jepja rrezet e diellit te sapo dale
Qe shpirtin tend te vuajtur te ngroh
Do te jepja nje …puthje te madhe
Per te treguar sesa shume te dashuroj
Te jap …shpirtin tim
avatar
shpirti binjak
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 60
Reputation : 0
Anmeldedatum : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ti do mbetesh shpirti im binjak ...

Mesazh nga shpirti binjak prej Sat Feb 13, 2010 2:23 pm

Je...

Ti qe shume te njoh te njoh e larg te ndiej
Ti ndienje e harruar e lene menjane
Ti qe kam frike te mendoj dhe pse kam mall.
Ti qe naten me ven ne gjume me nina –nana
Ti qe ne mengjes me zgjon me puthje imagjinata
Ti je ajo qe kam pritur ,je ajo qe ke qene gjithmon me mua
dhe pse kurre se paskam ditur
Ti je ….dashuri
avatar
shpirti binjak
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 60
Reputation : 0
Anmeldedatum : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ti do mbetesh shpirti im binjak ...

Mesazh nga shpirti binjak prej Sat Feb 13, 2010 2:25 pm

Ti sdi te falesh ...

Ti me shikon me syte e ftohte si akull,
me perbuzje e urrejtje ti me veshtron.
Ti me quan fajtore per gjithcka qe bej
dhe pse ky faji im nganjeher nuk eksiston.
Ti me lendon me fjalet e renda,
ti me vret me kete mosbesim.
Per fajet qe kam bere ne kaluaren
dhe pse dua shpirt nuk ka me kthim
Ti sdi te falesh dhe pse thua qe me don.
Ti sdi te falesh sepse ndoshta vetes
Nuk ja fal qe mua me dashuron.
avatar
shpirti binjak
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 60
Reputation : 0
Anmeldedatum : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ti do mbetesh shpirti im binjak ...

Mesazh nga shpirti binjak prej Fri Mar 05, 2010 11:51 pm

DASHURI

Ti lind aty ku vetem vuatje e merzitje ka.
Ti lindne dy sy te trishtuar e ne nje zemer plage.
Ti lind si dielli mbas nje nate me stuhi.
Ti lind dhe per ate qe keto momente nuk te do
qe ka frike se cfare do te beje me kete dashuri.
Dashuri ...dashuri ...
Sa here te kam kerkuar qe ti te lindesh
te kam thirrur ne deshperimin me te madh,
por tani kam shume frike te mendoj
qe kaq afer ty te kam .
Dashuri ti lind aty ku vetem vuatje ka ...
avatar
shpirti binjak
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 60
Reputation : 0
Anmeldedatum : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ti do mbetesh shpirti im binjak ...

Mesazh nga shpirti binjak prej Mon May 31, 2010 6:47 pm

Sa nevoje kam te kem afer keto momente
ne syte e tu te bukur te pushoj
Sa nevoje kam te kem afer ne keto momente
nje shtrengim te krahet e tu enderroj
Sa nevoje kam qe te kem afer keto momente
te ndiej zerin tend te embel tek me peshperit
"te dua shume shpirt ,jam me ty mos ki frik"
sa nevoje kam qe te kem afer keto momente ....
avatar
shpirti binjak
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 60
Reputation : 0
Anmeldedatum : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ti do mbetesh shpirti im binjak ...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi