Forumi Evolucion

Best of Bollywood

Shko poshtë

Best of Bollywood

Mesazh nga Vizioner prej Sat Jan 23, 2010 12:33 pm
Duke qene i apasionuer mbas Filmave te Bollywood-it mendova te hap kete teme me Foto-Diskutime etj.

Bollywood eshte Industria me e madhe e Filmit per Kohen dhe e cila eshte cilesuar e nivelit te njejte me Hollywood-in!
Mgjse kjo Industri Indiane e Filmit trajton Teme duke ju pershtatur tradites dhe kultures Indiane, sukseset e saj kane qene jashtezakonisht te medhaja ne arenen nderkombetare!
Temat e trajtuara ne Filmat e Bollywoodit jane dhe i perkasin cdo Kohe qe jetojme! Ato kane prekur Zemrat e Miliona e Mililiona njerezve!
Ato kane trajtuar me guzim Tema neper Filma, qe binin ndesh me Kulturen-Paragjykimet e qe ka lene koha ne Indi! Ato kane "luftuar" per thyerjen e shume Tabuve: Femra dhe trajtimi i saj ne jete dhe shoqeri!
Shefi si dhe Aktori kryesor i kesaj Makinerije te Filmit Indian: SHAH RUKH KHAN eshte cilesuar si nje nga personazhet me te medhej te Filmit dhe nga kritika Boterore...!

Nqse ka dhe ketu ne Forum shikues te filmave te Bollywood-it, do te ishte kenaqesi te jepnin mendimet e veta!
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Best of Bollywood

Mesazh nga Vizioner prej Sat Jan 23, 2010 12:36 pm

avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Best of Bollywood

Mesazh nga Vizioner prej Sat Jan 23, 2010 12:43 pm

avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Best of Bollywood

Mesazh nga Vizioner prej Sat Jan 23, 2010 12:45 pm

avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Best of Bollywood

Mesazh nga Vizioner prej Sat Jan 23, 2010 12:46 pm

avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Best of Bollywood

Mesazh nga Vizioner prej Wed Jan 27, 2010 11:59 am
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Best of Bollywood

Mesazh nga Lilly prej Wed Jan 27, 2010 8:14 pm

Edhe mua me pelqejne shume filmat indjane.Nuk e di Vizioner a e ke pare ose te kujtohet filmi"Jete e dyfishte"i transmetuar ne shqiperi mbas viteve '90.Nje filem shume i arrire qe preku zemrat e shume njerezve , me nje kolone zanore fantastike.Sa do deshja t'a shifja dhe njehre filmin.
E di per cilin filem flas,Vizioner???
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Best of Bollywood

Mesazh nga Vizioner prej Wed Jan 27, 2010 10:55 pm

Lilly, dhe mua me pelqejne shume Filmat e xhiruar-prodhuar nga Kinostudia Bollywood.
Ate filmin qe thua ti s'me kujtohet! Crying or Very sad
Ishin po keto aktore qe jane ketu apo te tjere?
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Best of Bollywood

Mesazh nga Vizioner prej Wed Jan 27, 2010 11:19 pm

avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Best of Bollywood

Mesazh nga Lilly prej Thu Jan 28, 2010 12:06 am

Aktore te tjere Vizioner,sa keq qe se gjej dot.Sad
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Best of Bollywood

Mesazh nga Vizioner prej Sun Jan 31, 2010 12:16 pm

hhmmm Lilly, sa keq. Isha kurioz t'a shikoja! Sad
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Best of Bollywood

Mesazh nga Vizioner prej Sun Jan 31, 2010 12:21 pm


avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Best of Bollywood

Mesazh nga Vizioner prej Sun Jan 31, 2010 12:29 pm

avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Best of Bollywood

Mesazh nga Vizioner prej Sun Jan 31, 2010 12:31 pm

avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Best of Bollywood

Mesazh nga Vizioner prej Mon Feb 01, 2010 12:07 pm

avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Best of Bollywood

Mesazh nga Vizioner prej Thu Feb 04, 2010 2:09 am

avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Best of Bollywood

Mesazh nga Vizioner prej Sun Feb 07, 2010 12:59 pm

avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Best of Bollywood

Mesazh nga Vizioner prej Tue Feb 09, 2010 11:06 am

avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Best of Bollywood

Mesazh nga Vizioner prej Tue Feb 09, 2010 11:07 am

avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Best of Bollywood

Mesazh nga Vizioner prej Tue Mar 09, 2010 7:31 pm

avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Best of Bollywood

Mesazh nga Vizioner prej Thu Mar 11, 2010 12:07 pm

avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Best of Bollywood

Mesazh nga Vizioner prej Mon Mar 22, 2010 12:35 pm
_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Best of Bollywood

Mesazh nga Vizioner prej Wed May 05, 2010 8:19 am
_________________
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Best of Bollywood

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi