Forumi Evolucion

Dashuri e Lenduare

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtë

Re: Dashuri e Lenduare

Mesazh nga Vizitor prej Sat Mar 20, 2010 4:53 pm


Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dashuri e Lenduare

Mesazh nga Vizitor prej Sat Mar 20, 2010 4:55 pm

Per ty qe me bere te enderroj dhe te kuptoj fjalen dashuri.


Kalojn ditet,javet,muajt,gati gati dhe vite po kalojn,dhe nuk kalon dite pa te kujtuar.
Pa kujtuare mbelsin e fjalve te tua,shijen e puthjeve te tua.Sa jete e veshtir dhe e pa shpirt,personin e vetem qe desha dhe me deshi ma largoj.
Mbaj mend cdo gje ,cdo fjal,gjest fjal.E di kush eshte pija jote e preferuar,cfare ushqimi te pelqen ,ku te pelqen ta pish kafen.
Biles dhe nr e tel e di permendesh ,nje Zote e di se si kam rezistuar mos te marre ne tel.
Habitem me veten ,cdo dite te kujtoj ,mendoj per ty ,shume here them te urrej ,ja them vetes dhe te tjerve ,eshte nje menyr per ti mbushur mendjen vetes qe nuk te dua me.
E di un e di dhe ti qe dashuria ime per ty eshtene shpirt,sa te jem gjalle do jete dhe dashuria per ty.
Evitoj te gjithe vendet qe e di se aty mund te jesh ti,kur dal me shoqerin evitoj vendet ku kemi qene bashk....me mbushen syte me lote kur kujtoj puthjen tone te pare.
Por ne fund te fundit e di qe do mbeten kujtime ne zemren time ...qe ato dy inicialet e gdhenduar te ai muri i te dashuruarve nuk do fshihen si nuk do fshihet kurre nga shpirti im dashuria qe un kam per ty.

Te them lamturmire zemra ime.
Te dua me shpirt por nuk dua te jetoj me kujtime .

Je jeta ime ..dashuria ime dhe kurre kurre sdo te harroj

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dashuri e Lenduare

Mesazh nga Nela prej Thu Mar 25, 2010 2:50 am

shpirti binjak shkruajti:Shpirti im !

Ti ke ngeluar per mua shpirti im ti je vetem i imi ...e di eshte gabim ,mekat ,asurditet te quaj te tille dhe mbas kaq e kaq vitesh por te pakten ne kete dite ne kete dite dua te jesh vetem i imi si ateher e une te te jem vetvetja ashtu sikurse isha kur jam me ty .
Ndoshta kerkoj shume ndoshta enderroj shume ndoshta sjam arritur akoma aq shume sa te pranoj kete humbje por sonte te pakten sonte me kujto ...me kujto sonte sic bej dhe une gjate ketyre viteve ...me kujto...
Sa San Valentino te kaluar bashke un dhe ti kunder te gjitheve e te bashkuar nga dashuria jone e marre nga dashuria jone e cmendur nga dashuria jone e rritur ne vite bashke me ne ...sa here kemi kaluar kete dite te perqafuar duke pritur mengjezin e duke prekur ,puthur e dashuruar njeri tjetrin perseri e perseri...
Kujto ate dite San Valentino 1997 kur une te dija larg shume larg nga syte e mi kur shihja vajzat e djemte e tjere qe festonin ndieja nje boshllik ne shpirt ndieja dhimbje sepse isha vetem isha pa dashurine tende pa syte e tu isha pa ty Kujto ate dite qe kur hapa deren e shtepise dhe pame fytyrat tona te perlotura nga malli qe kishim nga mungesa e gjate kujto ate perqafim qe me dhe duke me shtrenguar ne krahet e tu e duke me thene "jam ketu afer teje ste le me vetem kaq gjate" kujto fjalet e mia" me ke munguar shume shume te dua "
Ehhhhhhhh sa premtime te bere ne kete dite premtime qe mendoja qe do realizoheshin sepse dashuria jone ishte shume e madhe shume e forte por se mendoja kaq e brishte .Kujto ate ngrohtesi qe kishte ai perqafim... kujto gezimin ne syte e mi kur pashe dhuraten tende nje tjeter bllok ku te shkruaja poezit e dashurise qe beja per ty kujto momentin qe ne trupat tone u bene nje ....kujto ...neser eshte San Valentino e kjo feste pa ty ka humbur bukurine kjo feste pa ty nuk ka ardhur me cdo gje qe ka formen e zemres per mua e per syte e mi qe kur sjemi me bashke kane formen lotit (dhe pse loti ska forme e di) ...
Neser eshte San Valentino e kam te drejte te kujtoj une ty e ti te kujtosh keto gjera ?
Gezuar shpirti im !

Sad
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dashuri e Lenduare

Mesazh nga Nela prej Thu Mar 25, 2010 2:52 am

...Nuk dua te qaj por...lotet me dalin vet ! Nuk mund te besoj se ty t'kam humbur vertet !!!...
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dashuri e Lenduare

Mesazh nga Nela prej Mon Mar 29, 2010 3:46 am

Si mundi kjo zemra ime keshtu te gaboj, ia fali ndjenjat dikujt qe se meritoi, si munda un qe ate ta dua, si shpjegohet qe ben pjes ende tek mua, si munde zemra ime un ate te dashuroj, tani me jep ti zgjidhje qe un ta harroj..pse shpirtin ma ben te qaj????...Pse zemra ime me bere me faj???
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dashuri e Lenduare

Mesazh nga shpirti binjak prej Wed Apr 07, 2010 6:58 pm

Vizitor shkruajti:Per ty qe me bere te enderroj dhe te kuptoj fjalen dashuri.


Kalojn ditet,javet,muajt,gati gati dhe vite po kalojn,dhe nuk kalon dite pa te kujtuar.
Pa kujtuare mbelsin e fjalve te tua,shijen e puthjeve te tua.Sa jete e veshtir dhe e pa shpirt,personin e vetem qe desha dhe me deshi ma largoj.
Mbaj mend cdo gje ,cdo fjal,gjest fjal.E di kush eshte pija jote e preferuar,cfare ushqimi te pelqen ,ku te pelqen ta pish kafen.
Biles dhe nr e tel e di permendesh ,nje Zote e di se si kam rezistuar mos te marre ne tel.
Habitem me veten ,cdo dite te kujtoj ,mendoj per ty ,shume here them te urrej ,ja them vetes dhe te tjerve ,eshte nje menyr per ti mbushur mendjen vetes qe nuk te dua me.
E di un e di dhe ti qe dashuria ime per ty eshtene shpirt,sa te jem gjalle do jete dhe dashuria per ty.
Evitoj te gjithe vendet qe e di se aty mund te jesh ti,kur dal me shoqerin evitoj vendet ku kemi qene bashk....me mbushen syte me lote kur kujtoj puthjen tone te pare.
Por ne fund te fundit e di qe do mbeten kujtime ne zemren time ...qe ato dy inicialet e gdhenduar te ai muri i te dashuruarve nuk do fshihen si nuk do fshihet kurre nga shpirti im dashuria qe un kam per ty.

Te them lamturmire zemra ime.
Te dua me shpirt por nuk dua te jetoj me kujtime .

Je jeta ime ..dashuria ime dhe kurre kurre sdo te harroj

vizionier pse me ben te qaj ???????????????'
avatar
shpirti binjak
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 60
Reputation : 0
Anmeldedatum : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dashuri e Lenduare

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi