Forumi Evolucion

Dashuri e Lenduare

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtë

Dashuri e Lenduare

Mesazh nga Nela prej Sat Jan 09, 2010 6:39 pm

Teme e lire...

Per ato dashuri te humbura, qe sdo te harohen ndonji her...
dedikuar atyre...

Te tjere Duam te Tjere na Duan dhe me te Tjere Perfundojme. SadNELA thnx
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dashuri e Lenduare

Mesazh nga Nela prej Sat Jan 09, 2010 6:56 pm

Sad
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dashuri e Lenduare

Mesazh nga Nela prej Sat Jan 09, 2010 7:09 pm

avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dashuri e Lenduare

Mesazh nga Nela prej Mon Jan 11, 2010 6:48 am

avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Leter dashurije para vdekjes

Mesazh nga Nela prej Mon Jan 11, 2010 6:53 am

Leter dashurije para vdekjes
( ju lutem lexoheni) Sad


Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dashuri e Lenduare

Mesazh nga Nela prej Mon Jan 11, 2010 7:22 am

Sad Para se te njihja kam bere nje jete pa kuptim, pa arsye.
E di se cdo hap qe kam bere qe kur kam mesuar te eci, ka qene nje hap drejt teje.
Ka qene e shkruar te ishim bashke.
Por tani qe jam krejt e vetme, kam kuptuar se fati mund ta lendoj njeriun po aq sa dhe ta bekoj.
Tani pyes veten perse nga te gjith njerezit qe kam dashur me shume ne kete bote, m'u desh te bija ne dashuri me ate i cili m'u rrembye aq shpejt? Sad
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dashuri e Lenduare

Mesazh nga Nela prej Mon Jan 11, 2010 7:25 am

Sad Tani ka mbaruar...
nuk je me ne jeten time!
Dhe te betohem qe nuk do qaj nese iken larg meje...
Tani ka mbaruar...
erresove driten ne syte e mi, nk mund te shoh me diellin e qiellin. Nuk do te lejoj me te me besh keq.
Tani ka mbaruar...!!! Sad
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dashuri e Lenduare

Mesazh nga Nela prej Mon Jan 11, 2010 7:30 am

Sad Un ende e ndjej zerin tend tek fle prane meje...
Un ende e ndjej prekjen tende ne endrrat e mia...
Me fal dobesia ime por nuk e kuptoj
pse pa ty eshte kaq e veshtir te mbijetoj...
Sepse sa here qe prekemi un ndjehem keshtu...
dhe sa here qe puthemi un mund te fluturoj...

A e ndjen zemren tek rreh fort??

Kam nevoj per ty ...prane meje...
Nuk mund te le te shkosh.
Te dua ne jeten time.
Krahet e tua jan keshtjella ime...
Zemra jote esht qielli im...! Sad
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dashuri e Lenduare

Mesazh nga Nela prej Mon Jan 11, 2010 1:08 pm

Sad ღTE SHIHJA DHE NJEHER SYT E TU DHE LE TE VERBOHESHA...
TE PREKJA DHE NJEHER TRUPIN TEND DHE LE TE PARALIZOHESHA...
TE PUTHJA DHE NJEHER BUZET TUA DHE LE TE MOS FLISJA...
TE TE SHPREHJA DASHURINE QE NDJEJ PER TY DHE PASTAJ LE TE VDISJA...!ღ Sad
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dashuri e Lenduare

Mesazh nga Nela prej Thu Jan 14, 2010 2:12 am

Sad Heshtja lexohet lehte ne syt e mi...
Heshtje,lot dhe dhimbje dhurata qe mora nga ty...
Cdo gje qe bej,e sado te qesh.
E veshtir eshte e lumtur te jesh.
Lumturi nuk e di a do te ndihet serisht brenda meje...
Mbase te harroj,mbase do te mundem ta arrij kete nje dite...
Por serisht do te ndjej se per ty me dhembin syt...
Do te dua te te puth,do te dua te te shoh,do te dua te kerkoj nje perqafim qe zemren sa do pak te ngroh! Sad
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Per Ty

Mesazh nga Nela prej Thu Jan 14, 2010 2:35 am

Sad Po te pyes ty,perse me harrove,perse me le te mjer,perse me trdhetove?!
Perse nuk me deshe apo mire s'tu solla,perse o i pabese i vure vetes njolla?!
Kujto ate dite,kur ti ishe i pire ti rrije ne dritare,kur une isha ne mesim.
Kur ne shkoll shkoja rruges ti me zije ,se nuk te rrihej mua pa me pare.
Po te pyes ty perse ma prishe jeten,pergjigju te lutem me trego te verteten?!
Pa ma thuaj troç te pakten ta di,qe tani ti ke nje tjeter dashuri. Sad
Mos u bej katil ti per zemren time,s'di te kem bere gje s'di te kem bere krime.
Por kur te martohesh nje ftes me dergo,se une dhenderr kam deshire te te shoh!
Dhe une atje do te vi tamam si lypsare,dhe do te ngre dolli per vajzen qe ke marre.
Dhe atehere do te pini nga nje gote raki,e ne u mbaroft pini lotet e mi!
Dhe kur lotet te mbarohen e me asgje te mos kete,atehere pini gjakun tim te nxeht! Tani boll me me pretendime tani çani zemren time,lermeni te vdes nuk dua te jetoj se vetem e vdekur une ty do te harroj! '' NELA'' Sad
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dashuri e Lenduare

Mesazh nga Nela prej Fri Jan 15, 2010 6:36 am

TaSh q’do gje mbaroj,
dashuria per ty perfundoj.
Ti je vetem, un jam vetem,
nuk mund te besoj qe ti ma shkatrrove jeten,
kur me tradhtove me tjetren.
Aq shum po mundohem ndjenjat ti lufoj,
nuk dua te pranoj qe gjithnje po te mendoj. Sad
Nganjeher dua t’et kthehem perseri,
por esht e pafalshme ajo tradhti.
Perse ket zemer e ke vra,...
ate qe bere ti as ne enderr nuk e kisha pa.
Me mish e shpirt ty tu dorezova,
qe te besova ty shum rend gabova.
Pse me lendove kaq shum,
a keshtu e meritova un.
Dua te harroj nuk dua te te dua
por zemra ime nuk me pyet mua...... Sad
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dashuri e Lenduare

Mesazh nga Nela prej Fri Jan 15, 2010 7:10 am

Sad
Cdo dite po vdes nga pak,
se dhemjen e kam afer e ty te kam larg.
Kam prit e nuk ke ardhe,
pse s'me vrave ti, po me le te gjalle.
Vone eshte, vone eshte per te qar,
vone eshte per te qesh,
vone eshte perseri pran meje te jesh! Sad
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dashuri e Lenduare

Mesazh nga Nela prej Fri Jan 15, 2010 7:17 am

Mos loto nese shkoj e s’kthehem. Mos me pyet si jam, kur e ndien si ndiehem.
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dashuri e Lenduare

Mesazh nga Lilly prej Fri Jan 15, 2010 7:25 am

Mos me pyet si jam, kur e ndien si ndiehem.


Nela, me kujtove dike me kete shprehje.............
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dashuri e Lenduare

Mesazh nga Nela prej Mon Jan 18, 2010 12:59 pm

Lilly shkruajti:Mos me pyet si jam, kur e ndien si ndiehem.


Nela, me kujtove dike me kete shprehje.............


Dhe mua me kujtohem shume ndaj po shkruaje... kiss... love... Nela...
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Per ty Shpirte

Mesazh nga Nela prej Mon Jan 18, 2010 1:13 pm

Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dashuri e Lenduare

Mesazh nga Lilly prej Mon Jan 18, 2010 5:48 pm

Nela shkruajti:Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

Vizioner, hap portat se tu permbyt forumi :geek:
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dashuri e Lenduare

Mesazh nga Vizioner prej Mon Jan 18, 2010 9:41 pm

[/quote]

Vizioner, hap portat se tu permbyt forumi :geek:[/quote]

:D Lilly, po veje nje kove, per siguri, kur te mbushet derdhe pak te lutem! Smile Smile Smile
avatar
Vizioner
Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 1299
Reputation : 16
Anmeldedatum : 21/11/2009
Ort : Frankfurt

http://www.alb-derflatv.blogspot.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dashuri e Lenduare

Mesazh nga Lilly prej Wed Jan 20, 2010 5:11 pm

hahahahhahah Vizioner do te duhet me shume se nje kove...po megjithate une detyren e kryej.... :geek:
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dashuri e Lenduare

Mesazh nga Nela prej Wed Jan 20, 2010 11:39 pm

Lilly shkruajti:hahahahhahah Vizioner do te duhet me shume se nje kove...po megjithate une detyren e kryej.... :geek:


Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Po beni shaka me lotet e mia ju? Sad

Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad FLM Ua kthefsha per te mira. :D
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dashuri e Lenduare

Mesazh nga Nela prej Fri Jan 22, 2010 1:06 am

Crying or Very sad
Linda per veten jetoi per ty,
plagosa shpirtin te sherova ty,
harrova veten te kujtova ty,
linda pe vete dhe do vdes per ty... Crying or Very sad
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dashuri e Lenduare

Mesazh nga Nela prej Sat Jan 23, 2010 3:45 pm

Te desha me shum se veten,per ty falja dhe jeten.
Isha e aft te dhuroja nga kraharori zemren,frymen te te percillja qe te shtoja mbijetesen.do te beja gjithcka,per ty do te varrosesha e gjall,do te vdisja do te hyja ne zjarr.
Por sot kuptoj qe kam qen e marr,e verbuar nga dashuria e tepruar,e plagosur nga dashuria jote qe kurr nuk ka egzistuarte ... te doja edhe pse e imja ishte nje dashuri e mallkuar,ku vetem ti mund te me thoje kurr ste kam deshiruar...
i tepruar lendimi,por me i fort zhgenjimi....
i zi ky fat i imi!Sad
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dashuri e Lenduare

Mesazh nga Nela prej Fri Jan 29, 2010 2:10 am

VUAN ZEMRA DHE RENKON,
NEPER DHIMBJE AJO LUNDRON,
VUAN E DERDH LOTE,
E VETME MBETI NE KETE BOTE,
E BRENGOSUR E PIKELLUAR,
PA SHPRES PER TE JETUAR,
PA ZE VUAN ZEMRA NE VETMI,
NE KETE BOTE PA DASHURI. :-( Sad
avatar
Nela
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 538
Reputation : 0
Anmeldedatum : 26/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dashuri e Lenduare

Mesazh nga shpirti binjak prej Sat Feb 13, 2010 2:57 pm

Shpirti im !

Ti ke ngeluar per mua shpirti im ti je vetem i imi ...e di eshte gabim ,mekat ,asurditet te quaj te tille dhe mbas kaq e kaq vitesh por te pakten ne kete dite ne kete dite dua te jesh vetem i imi si ateher e une te te jem vetvetja ashtu sikurse isha kur jam me ty .
Ndoshta kerkoj shume ndoshta enderroj shume ndoshta sjam arritur akoma aq shume sa te pranoj kete humbje por sonte te pakten sonte me kujto ...me kujto sonte sic bej dhe une gjate ketyre viteve ...me kujto...
Sa San Valentino te kaluar bashke un dhe ti kunder te gjitheve e te bashkuar nga dashuria jone e marre nga dashuria jone e cmendur nga dashuria jone e rritur ne vite bashke me ne ...sa here kemi kaluar kete dite te perqafuar duke pritur mengjezin e duke prekur ,puthur e dashuruar njeri tjetrin perseri e perseri...
Kujto ate dite San Valentino 1997 kur une te dija larg shume larg nga syte e mi kur shihja vajzat e djemte e tjere qe festonin ndieja nje boshllik ne shpirt ndieja dhimbje sepse isha vetem isha pa dashurine tende pa syte e tu isha pa ty Kujto ate dite qe kur hapa deren e shtepise dhe pame fytyrat tona te perlotura nga malli qe kishim nga mungesa e gjate kujto ate perqafim qe me dhe duke me shtrenguar ne krahet e tu e duke me thene "jam ketu afer teje ste le me vetem kaq gjate" kujto fjalet e mia" me ke munguar shume shume te dua "
Ehhhhhhhh sa premtime te bere ne kete dite premtime qe mendoja qe do realizoheshin sepse dashuria jone ishte shume e madhe shume e forte por se mendoja kaq e brishte .Kujto ate ngrohtesi qe kishte ai perqafim... kujto gezimin ne syte e mi kur pashe dhuraten tende nje tjeter bllok ku te shkruaja poezit e dashurise qe beja per ty kujto momentin qe ne trupat tone u bene nje ....kujto ...neser eshte San Valentino e kjo feste pa ty ka humbur bukurine kjo feste pa ty nuk ka ardhur me cdo gje qe ka formen e zemres per mua e per syte e mi qe kur sjemi me bashke kane formen lotit (dhe pse loti ska forme e di) ...
Neser eshte San Valentino e kam te drejte te kujtoj une ty e ti te kujtosh keto gjera ?
Gezuar shpirti im !
avatar
shpirti binjak
Anëtar
Anëtar

Anzahl der Beiträge : 60
Reputation : 0
Anmeldedatum : 09/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dashuri e Lenduare

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi