Forumi Evolucion

Pogradeci

Shko poshtë

Pogradeci

Mesazh nga Lilly prej Sun Jan 03, 2010 8:41 pm

Pogradeci...
Ky qytet "palcerisht shqiptar" - sic thote Lasgushi i madh, "i futur ne gjirin e maleve si truri ne kafken e njeriut", eshte i bukur jo vetem prej natyre (vendosja prane syrit te kalter te Liqenit te Ohrit), por eshte edhe nje qytet i lashte e me tra.Qyteti me romantik si ne dimer dhe ne vere. Foleja e Lasgushit, Mitrushit....
Vende interesante ku mund te kaloni momente te pa harruara: Liqeni, Driloni, Tushemisht, Lin edhe pse jo nje shetitje neper qytet. Nese ju pelqen nje ekskursion ne ajer te paster Pogradeci eshte i spikatur dhe si vend malor. Duhet permendur edhe peshku Koran qe gjendet ne liqenin e Ohrit, i cili veshtire se gjendet ne liqene te tjera ne te gjithe boten, i mirenjohur per mishin shume te shijshem qe ne periudhen e dimrit ka ngjyre te kuqe ndersa ne vere ngjyre te bardhe.
Disa foto nga Pogradeci...
Driloni(Voloreka) ne dimeravatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Foto nga Pogradeci

Mesazh nga Lilly prej Sat Jan 09, 2010 5:07 pm


Tek Bashkija Pogradec


Tushemisht
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dimer ne Pogradec

Mesazh nga Lilly prej Sat Jan 09, 2010 5:16 pm

avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vjeshte...

Mesazh nga Lilly prej Sat Jan 09, 2010 5:19 pmp.s nuk e di pse me kujtoj kohen e bukur te gjimnazit kjo foto....sa me ka marre malli.....
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pogradeci

Mesazh nga Lilly prej Thu Jan 14, 2010 9:49 pm

avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pogradeci

Mesazh nga Lilly prej Fri Jul 02, 2010 1:58 am

Pogradeci vazhdon të jetë gjithmonë i bukur dhe joshës. Askush nuk do ta refuzonte një ftesë për të kaluar pushimet. Kjo flet shumë për atë vend ku nositët të japin të parët mirëseardhjen dhe dallgët të “thonë” mijëra fjalë të ngrohta dashurie. Këto fjalë mund të shijohen vetëm këtu, në liqenin e dritës, në vendin e quajtur parajsë...

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pogradeci

Mesazh nga Lilly prej Tue Jul 06, 2010 5:21 am

Foto te mrekullueshme Smile

_________________
Lumturi nuk do te thote te besh ate qe do por te duash ate qe ben.
avatar
Lilly
Global Moderator
Global Moderator

Anzahl der Beiträge : 751
Reputation : 10
Anmeldedatum : 13/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pogradeci

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi